Home
Competitions

Competitions

Congratulations to the Winners of “Tug of War” competition

Congratulations to the Winners of “Tug of War” competition

“The Hook Step Hustle”

“The Hook Step Hustle” open competition for Bollywood dance lovers organized by 5678 Dance club of the college Congratulations to the Winners

Congratulation to the Winners of Sudoku Competition 2019

Congratulation to the Winners of Sudoku Competition 2019

(1) Ms. Sneha Saraf ( BCOM Faculty) secured 1st Rank. (2) Radhika Beriwal (SYBCOM) secured 2nd Rank. (3) Gaurang Maheshwari (FYBBA) secured 3rd Rank.

Dance Competition was organized by 5678 club

Congratulations to the Winners : 1 ) Kashish Shah (FYBCOM) & Jash Shah (FYBCOM) secured 1st Rank in Duet Dance. 2) Jash Patel (FYBCA) in Solo Dance 3) Sangram Singh (SYBBA) Runner Up in Solo Dance.

Best out of Waste Competition

Congratulations to the winners Winner - Parmar Yashee (FYBCOM) 1st Runner up - Saleh Zainab (FYBCOM) 2nd Runner up - Solanki Parth (SYBCOM) Khilwani Vinay (SYBCOM).

“Rangoli Competition”

“Rangoli Competition” on the theme of Ganesh Mahotsav Congratulations of all the Winners

Inter class Sports Competition 2019 held from 05/08/2019 to 16/08/2019 at SDJ International College

INTERCLASS SPORTS TOURNAMENT 2019

Sport Rank Category Name Class

Cricket Winners Boys Deepak Chugh SYBBA Naman Bhansali
Raj Bhagat
Bhadra Bhansali
Harshal Bagrecha
Jenil Desai
Darsh Dalal Utsav Der
Chirag Agarwal

Cricket Runners - up Boys Priyanshu Jain FYBCOM B Heth Gandhi
Pawangiri Goswami
Shashan Doshi
Aryan Gandhi
Bhaumin Jariwala
Harsh Gandhi
Khush Desai
Naman Doshi Shushant Jodhawat

Badminton Winner Girls Sejal Pachisiya FYBCOM D Runner - up Isha Persana FYBCOM D Badminton Winner Boys Pratham Lohiya FYBCOM C Runner - up Sarthak Singhui FYBCOM F

Table Tennis Winner Boys Nilay Thakkar SYBCA C Runner - up Huzefa Godharawala FYBBA A

Chess Winner Boys Parth Chopra FYBCOM A Runner - up Maher Painter SYBBA C

Volleyball Winner Boys Jariwala Krishna TYBCOM A Lapsiwala Sagar Chaudhari Daxesh
Desai Pratham
Ariwala Riken
Lalit K.
Patel Dipesh
Volleyball Runners - up Boys Yash Patel TYBBA Ujjawal Pratik
Vatsal . G. Dhruvil Romil
Sambhav

Basketball Winners Boys Sanket Patel TYBBA (Marketing) Gaurav Thakur
Shreenil Patel
Anuj Gatani Prithviraj Punjabi Basketball Runners -up Boys Madhav Daga SYBCOM E

        Nikunj Baheti   
        Kartik Maheshwari   
        Bhavya Jain 
        Shivansh    
        Harsh Jain  
        Dhiraj Chaudhary    

Dead Lift Winner Boys (0-59 K.G.) Burzin SYBBA D Runner - Up Gautam FYBBA D Winner Boys ( 59-66 K.G.) Kush Gupta TYBCA A Runner - Up Yash Dhameliya SYBCA A Winner Boys (66-74 K.G.) Sagar TYBCOM A Runner - Up Prince Patel FYBBA C Winner Boys (74 -83 K.G.) Jariwala KrishnaTYBCOM A Runner - Up Jenish - Winner Boys (83-93 K.G.) Jenish H. SYBCOM B Runner Up Ather Pathan SYBCOM Winner Boys (93-105 K.G.) Parth Parmar - Runner Up Neel Jariwala - Winner Girls Dhruvi Patel TYBCA A Runner Up Heema Gajjar TYBCA A

Congratulations to Winners of TARK 2019

Congratulations to Winners of TARK 2019

1) 1st Rank - Sawant Shishir Sharadbhai & Tomar Pushpendersingh Maheshsingh. 2) 2nd Rank - Singh Chandani Harendra & Mitaliya Keyur. 3) 3rd Rank - Bhagwagar Zaneta Zarvan & Vanani Manav Premjibhai

General Awareness Quiz Competition's Winners

Contratulations of General Awareness Quiz Competition's Winners

Winners : 1st Rank : Naitik Sarvaiya (SY B.Com) Gaurang Maheshwari (FY BBA) Sagar Rangpariya (SY B.Com) 2nd Rank : Divyam Tantia (TY BCA) Dhruv Vakharia (SY B.Com) Siddhi Shah (SY BBA) 3rd Rank: Gautam Anghan (SY B.Com) Sahil Gomber (FY BCA) Manan Vansia (SY B.Com)

Mono Acting Competition

Congratulation to the winners of Mono Acting Competition