Home
Competitions

Competitions

'PUBG Championship' organized under the Inferno'20 fest

'PUBG Championship' organized under the Inferno'20 fest

Suit and Saree Day Competition celebrated at SDJ International College

Suit and Saree Day Competition celebrated at SDJ International College Congratulations to all the winner Winners: 1) Ms. SDJIC – Simran Agarwal (TYBBA) 2) Mr. SDJIC – Jenish Hirpara (SYBCOM) 3)Best Dressed (Female) – Devanshi Rangoonwala (TYBBA) 4)Best Dressed (Male)- Mihir Dhamanwala (FYBCOM)

Congratulations to the Winners of “Tug of War” competition

Congratulations to the Winners of “Tug of War” competition

“The Hook Step Hustle”

“The Hook Step Hustle” open competition for Bollywood dance lovers organized by 5678 Dance club of the college Congratulations to the Winners

Congratulation to the Winners of Sudoku Competition 2019

Congratulation to the Winners of Sudoku Competition 2019 (1) Ms. Sneha Saraf ( BCOM Faculty) secured 1st Rank. (2) Radhika Beriwal (SYBCOM) secured 2nd Rank. (3) Gaurang Maheshwari (FYBBA) secured 3rd Rank.

“99 Ventures” under the Inferno’20 event

“99 Ventures” under the Inferno’20 event Congratulations of the Winners 1st Rankers Shagun Shah,Anjali Periwal and Vrunda Jajju

SDJIC “Painting Competition”

SDJIC “Painting Competition” Congratulations to the Winners Rank Name 1st Kapadiya Henisha 2nd Moradiya Harshvi

“Rangoli Competition”

“Rangoli Competition” on the theme of Ganesh Mahotsav Congratulations of all the Winners

Inter class Sports Competition 2019 held from 05/08/2019 to 16/08/2019 at SDJ International College

INTERCLASS SPORTS TOURNAMENT 2019 Sport Rank Category Name Class Cricket Winners Boys Deepak Chugh SYBBA Naman Bhansali Raj Bhagat Bhadra Bhansali Harshal Bagrecha Jenil Desai Darsh Dalal Utsav Der Chirag Agarwal Cricket Runners - up Boys Priyanshu Jain FYBCOM B Heth Gandhi Pawangiri Goswami Shashan Doshi Aryan Gandhi Bhaumin Jariwala Harsh Gandhi Khush Desai Naman Doshi Shushant Jodhawat Badminton Winner Girls Sejal Pachisiya FYBCOM D Runner - up Isha Persana FYBCOM D Badminton Winner Boys Pratham Lohiya FYBCOM C Runner - up Sarthak Singhui FYBCOM F Table Tennis Winner Boys Nilay Thakkar SYBCA C Runner - up Huzefa Godharawala FYBBA A Chess Winner Boys Parth Chopra FYBCOM A Runner - up Maher Painter SYBBA C Volleyball Winner Boys Jariwala Krishna TYBCOM A Lapsiwala Sagar Chaudhari Daxesh Desai Pratham Ariwala Riken Lalit K. Patel Dipesh Volleyball Runners - up Boys Yash Patel TYBBA Ujjawal Pratik Vatsal . G. Dhruvil Romil Sambhav Basketball Winners Boys Sanket Patel TYBBA (Marketing) Gaurav Thakur Shreenil Patel Anuj Gatani Prithviraj Punjabi Basketball Runners -up Boys Madhav Daga SYBCOM E Nikunj Baheti Kartik Maheshwari Bhavya Jain Shivansh Harsh Jain Dhiraj Chaudhary Dead Lift Winner Boys (0-59 K.G.) Burzin SYBBA D Runner - Up Gautam FYBBA D Winner Boys ( 59-66 K.G.) Kush Gupta TYBCA A Runner - Up Yash Dhameliya SYBCA A Winner Boys (66-74 K.G.) Sagar TYBCOM A Runner - Up Prince Patel FYBBA C Winner Boys (74 -83 K.G.) Jariwala KrishnaTYBCOM A Runner - Up Jenish - Winner Boys (83-93 K.G.) Jenish H. SYBCOM B Runner Up Ather Pathan SYBCOM Winner Boys (93-105 K.G.) Parth Parmar - Runner Up Neel Jariwala - Winner Girls Dhruvi Patel TYBCA A Runner Up Heema Gajjar TYBCA A

Congratulations to Winners of TARK 2019

Congratulations to Winners of TARK 2019 1) 1st Rank - Sawant Shishir Sharadbhai & Tomar Pushpendersingh Maheshsingh. 2) 2nd Rank - Singh Chandani Harendra & Mitaliya Keyur. 3) 3rd Rank - Bhagwagar Zaneta Zarvan & Vanani Manav Premjibhai